Dzień Przedszkolaka 20.09.2019r.

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Z tej okazji w naszym przedszkolu jak co roku zostały zorganizowane różne atrakcje, konkursy i zabawy.
Najstarsze „Sówki” spędziły ten dzień na sportowo. Oprócz ruchu było również wspólne śpiewanie piosenek z dziecięcego repertuaru. Oczywiście nie zabrakło słodkości. Na zakończenie dnia dzieci zostały udekorowane pamiątkowymi odznakami.

5-latki wspólnie malowały farbami zajączka- logo swojej grupy. Nie obyło się bez gier zręcznościowych, zagadek i quizów. Za aktywny udział w zabawie dzieci otrzymały medale.

Grupa 4-latków – „Misie” z okazji Dnia Przedszkolaka zapoznała się z „Hymnem przedszkolaka”- piosenką powstałą na cześć tego święta. Każdy z przedszkolaków otrzymał czapeczkę, którą samodzielnie ozdobił kolorowym brokatem według własnego pomysłu.

Najmłodsza grupa -„Pszczółki”,zaopatrzona w królewskie korony i medale, w tym dniu postawiła na radosną zabawę z pluszowymi pacynkami i puszczanie mydlanych baniek. Było bardzo wesoło i kolorowo.
Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny „Dzień Przedszkolaka”.

A.Płonka, W. Gołek