29 września obchodziliśmy w grupie 3, 4-latków “Dzień Głośnego Czytania”.

Wybraliśmy się z wizytą do biblioteki szkolnej, wypożyczyliśmy książeczkę o przygodach dzieci z przedszkola w Wesołkowie i nasza Pani przeczytała Nam jedną z przygód o zbieraniu kasztanów.

Później jeszcze odgadywaliśmy zagadki, nazywaliśmy jesienne dary przyrody, dzieląc ich nazwy na sylaby
(z wyklaskiwaniem) 👏
Na spacerze bawiliśmy się w detektywów – mieliśmy za zadanie odnaleźć wrzos (który wcześniej Nasza Pani pokazała Nam w donicy).
Udało się! Dodatkowo oprócz wrzosów znaleźliśmy jeszcze orzechy włoskie, kolorowe liście, ptaszki na gałązkach.
Wyczarowaliśmy z farb kolor fioletowy, a potem za pomocą patyczków do uszu malowaliśmy wrzos.
Po obiedzie mieliśmy leżaczkowy koncert … Grzegorz Turnau i Magda Umer otulali Nas swoimi głosami i przenieśli zmęczone Śpioszki do Krainy Snów …

BSz