Festyn Rodzinny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kochcicach #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Cóż to był za dzień… 27 maja 2023 roku odbył się Festyn Rodzinny. Głównym organizatorem i pomysłodawcą była Rada Rodziców przy ZSP w Kochcicach. Tegoroczna impreza przyciągnęła setki gości, a cały teren szkolny zapełnił się rozbieganymi przedszkolakami, uśmiechniętymi uczniami wraz z rodzicami i dziadkami oraz mieszkańcami Kochcic i sąsiednich miejscowości.

Na wszystkich uczestników czekała moc atrakcji. Festyn rozpoczęliśmy o godzinie 14.30 występami naszych zdolnych przedszkolaków, chóru szkolnego, uczniów oraz zespołu Koła Gospodyń Wiejskich „Kochciczanki”. Po części artystycznej można było skorzystać z przeróżnych atrakcji. Naszą imprezę swoją obecnością zaszczycili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kochcic, którzy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz zorganizowali zawody. Przy okazji dziękujemy strażakom za wszelką pomoc przy organizacji festynu i współpracę ze szkołą. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszym regionie biorąc udział w quizie na temat Kochcic, wykonać za pomocą długopisów 3D niesamowite kompozycje oraz sprawdzić swoje umiejętności na stoisku szachowym. Kolejne niespodzianki przygotowane dla uczestników to: malowanie twarzy, studio fryzur, dmuchane zamki, zabawy sportowe i wiele innych. Nie zabrakło również pyszności przygotowanych przez rodziców. Nikt nie wyszedł głodny. W ofercie były: kiełbaski z grilla, frytki, ciasta, gofry, napoje. To tylko nieliczne smakołyki serwowane podczas imprezy.

Rada Rodziców pragnie podziękować wszystkim sponsorom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji i przygotowanie festynu. Współpraca, dzięki której mógł się odbyć festyn jest pierwszym krokiem w celu integracji środowiska lokalnego. Pokazuje ile możemy zrobić wspólnymi siłami.

Do zobaczenia już wkrótce na kolejnym Rodzinnym Festynie.

Rada Rodziców ZSP w Kochcicach