I Ogólnopolskie Dyktando na ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU WSZYSTKICH – DOROSŁYCH I UCZNIÓW :)))
DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY :)))

Szanowni Państwo,

Chcemy przekazać informację o akcji charytatywnej prowadzonej przez portal edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizowane jest I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Ideą akcji jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób przyłączy się do wydarzenia, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy może zgłosić ważny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Może to być np. wsparcie chorej osoby, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zgromadzone środki, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu – dzięki temu będą miały większy wpływ na wynik głosowania.

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko osoby dorosłe, ale również uczniów szkół podstawowych i średnich. Za przygotowanie tekstu dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmowane są na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

Do zobaczenia na Dyktanda.pl