“Jak powstaje chleb?” – wycieczka do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego “Pawełek” w Pawełkach

Dnia 15 października 2021 r. uczniowie z klasy pierwszej udali się na wycieczkę do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego ,,Pawełek” w Pawełkach. Celem wycieczki było poznanie historii narzędzi żniwnych oraz sposobu powstawania chleba w dawnych czasach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się etapom powstawania chleba. Uczniowie własnoręcznie uformowali pieczywo. Po zakończeniu spotkania wszyscy udaliśmy się na wspólny posiłek na którym nie zabrakło upieczonych bułeczek. Po krótkim odpoczynku dzieci bawiły się na placu zabaw. Bogatsi o nowe doświadczenia i cenną wiedzę, pełni niezapomnianych wrażeń szczęśliwie powróciliśmy do naszej szkoły.