„Kierunek Bezpieczeństwo” – pierwszo- i trzecioklasiści w ogólnopolskim konkursie.

We wrześniu 2022 roku Urząd Transportu Kolejowego ogłosił konkurs w ramach projektu „Kampania – Kolejowe ABC II”. Jego celem było stworzenie Super Bezpiecznego miasteczka Peronowo. W naszej szkole, aż dwie klasy: pierwsza i trzecia, podjęły wyzwanie i stworzyły ciekawe prace plastyczne.

Pierwszaki przygotowały wielki plakat ukazujący bezpieczne zachowania mieszkańców Peronowa. Zastosowały różne techniki: malowanie farbami, stemplowanie, rysunek pastelami olejnymi, kopiowanie. Ich dzieło, które zawisło na gazetce na szkolnym korytarzu, nie tylko zachwyca, ale i jest cennym pouczeniem o zachowaniu bezpieczeństwa.

Trzecioklasiści natomiast stworzyli trójwymiarową, kolorową makietę Peronowa, ozdobioną portretami Rogatka, który bawi, ale przede wszystkim stoi na straży właściwego zachowania. Ułożyli także wiersz z pięknym, głębokim przesłaniem, że tylko wtedy będzie dobra zabawa, gdy wcześniej zadbamy o nasze bezpieczeństwo.

Na konkurs wpłynęło z całej Polski ponad cztery tysiące prac z klas I-VI, z czego tylko kilka zostało nagrodzonych. Pomimo faktu, że nasze dzieła nie znalazły się w tej grupie, uważamy, że uczniowie wykonali kawał dobrej roboty. Za ich zaangażowanie i tego efekty, w postaci pięknych prac, serdecznie dziękujemy.