NARODOWE CZYTANIE w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kochcicach

W czasach gdy bardzo często korzystamy z Internetu, książka wydaje się być przeżytkiem dla młodego człowieka. Nie zauważa on korzyści płynących z obcowania z literaturą polską, tj. wzbogacanie słownictwa, pomoc w zapamiętywaniu zasad ortografii i interpunkcji, krzewienie wartości patriotycznych, tworzenie bliskich relacji między dzieckiem i rodzicem.

Od ośmiu lat Para Prezydencka promuje czytanie rodzimej literatury. W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE wybrali i zaprezentowali fragmenty polskich nowel. Jedną z nich była „Katarynka” Bolesława Prusa.

10 września br. uczniowie klas VI i VII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Kochcicach – z pomocą nauczycieli pani Anety Budzik i pani Klaudii Matusek – aktywnie włączyli się w ten projekt. Przygotowali kostiumy i rekwizyty oraz interpretację wspomnianej noweli. Dodatkowo występ został uświetniony utworem muzycznym wykonanym na keyboardzie przez uczennicę Julię Bauer.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje przypomną, jak ważną rolę odgrywa książka w życiu dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy więc do częstego sięgania po lektury, bo każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.

K. Matusek