O muzyce na zajęciach z historii i kultury mniejszości narodowej

W miesiącu marcu br. na lekcjach HiKu uczniowie klasy V prezentowali lapbooki dotyczące muzyki w Niemczech. Warto wspomnieć, iż lapbook to teczka tematyczna, w której umieszczamy informacje dotyczące danego tematu. Ta forma pracy jest w ostatnim czasie atrakcyjną formą nauki i rozwija różne umiejętności uczniów, m.in. porządkuje i pogłębia wiedzę, uczy organizacji pracy oraz rozwija kreatywność.
W lapbookach pojawiło się wielu znanych przedstawicieli niemieckiej sceny muzycznej, np. Modern Talking, Tokio Hotel, Lena Meyer-Landrut, Sarah Connor czy słynna Helener Fischer, itp. Nie zapomniano także o muzyce klasycznej i najważniejszych kompozytorach takich jak Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Richard Wagner oraz Robert Schumann.
Uczniowie wykonali swoje własne lapbooki z wielkim zaangażowaniem. Każdy jeden był interesujący i niepowtarzalny. Ta ciekawa lekcja HiKu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Angelika Mika

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #aparat