Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki.

23 marca 2023 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Przez ponad pół roku uczniowie uczyli się literek, poznali już cały alfabet, więc przyszedł długo wyczekiwany moment na to, aby samodzielnie zacząć poznawać zaczarowany świat bajek i baśni z książek, które znajdują się w szkolnej bibliotece.

Zanim uczniowie zostali pasowani na czytelników, zobaczyli specjalnie dla nich przygotowany program, w którym też wzięli udział. Gospodarzami uroczystości były uczennice z klasy szóstej, które wcieliły się w role prowadzących, Królowej Książki, Czerwonego Kapturka oraz Kota w Butach. Uczniowie zapoznali się z życzeniami Królowej Książki, nauczyli się wierszyka i ruszyli w podróż w rytm piosenki: „Pociąg do książki”.

Następnie pierwszaki wysłuchali zagadek i po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania, Królowa Książka przyjęła ich w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Uczniowie powtórzyli słowa przyrzeczenia, a Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania pierwszoklasistów na czytelników naszej szkolnej biblioteki.

Na koniec spotkania bibliotekarka podarowała wychowawczyni klasy pierwszej książkę, a uczennice prowadzące program, wręczyły pierwszoklasistom zakładki oraz przyrzeczenia wydrukowane na papierze i owinięte wstążką. Na zakończenie bibliotekarka życzyła wszystkim nowym czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książek i zaprosiła do biblioteki.

Sabina Pasieka