Pierwszy Szkolny Rajd Pieszy Kochcice – Pawełki – Kochcice

W dniu 20 października br. odbył się Pierwszy Szkolny Pieszy Rajd dla uczniów klas IV-VIII naszego Zespołu.
Uczestnicy musieli wykonać po drodze kilka zadań oraz zaliczyć punkty zadaniowe i kontrolne.
Wyprawa rozpoczęła się z samego rana o godzinie 8.00 i polegała na poszukiwaniu ukrytych wskazówek.
Punkty zadaniowe były już bardziej wymagające. Należało m. in. zbudować szałas na czas, napełnić butelkę wodą ze strumyka za pomocą kubka, wykonać zabawne zdjęcie klasowe.
Po wykonaniu wszystkich zadań, w schronisku “Pawełek” w Pawełkach, czekało na wszystkich ognisko, kiełbaski i odpoczynek w miłym towarzystwie.
W drogę powrotną wyruszyliśmy – również pieszo – przyjemnie zmęczeni, szczególnie, że pogoda przez cały czas dopisywała.
Rajd miał na celu reintegrację uczniów w zespołach klasowych. Został w całości sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kochanowicach.
Już planowany jest Drugi … podobny, jednak trochę krótszy dla młodszych klas.
Biorąc pod uwagę zainteresowanie imprezą – ciąg dalszy nastąpi 🙂

Składamy szczególne podziękowania sponsorowi –  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kochanowicach.
To dzięki Waszemu wsparciu finansowemu, udało się uprzyjemnić uczniom powrót do szkoły i sprawić, że ich twarze rozjaśniły uśmiechy.

Organizatorzy:
Monika Warzyńska