PLASTYCZNI GIGANCI Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W KOCHCICACH

Uczniowie klas młodszych z ZSP w Kochcicach z dużym zaangażowaniem uczestniczą w dodatkowych zajęciach plastyczno-artystycznych. Oprócz dobrej zabawy, integracji rówieśniczej (tak ważnej po okresie izolacji pandemicznej), poznają różnorodne techniki twórcze, doskonałą wyobraźnię, kreatywność, są zachęcani do osobistego przeżywania wydarzeń, spraw, których są świadkami. Rozwijają przy tym własne zainteresowania i artystyczne pasje.

Te twórcze spotkania przynoszą naszym podopiecznym wymierne efekty. Powstałe ,,dzieła” zachwycają nie tylko prowadzących zajęcia, dyrekcję szkoły i innych nauczycieli, ale również rodziców uczniów, a przede wszystkim jury konkursów, w których uczestniczymy.

W Regionalnym Konkursie Plastycznym ,,Kapliczki i krzyże przydrożne – małe formy architektury sakralnej” Lenka Krawczyk z klasy 3 zdobyła wyróżnienie.

W Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Piękno jesieni w mojej okolicy” triumfowali uczniowie klasy trzeciej – Martynka Kotas zdobyła Grand Prix, Wiktor Murek drugie miejsce, Lenka Matysek trzecie, zaś Lenka Krawczyk wyróżnienie.

Trzecioklasistce Zuzi Czajkowskiej przypadło w udziale miejsce pierwsze, aż w dwóch konkursach: w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Bombkę z Humorem, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Herbach oraz w Regionalnym Konkursie Plastycznym na Ozdobę Bożonarodzeniową przeprowadzonym przez GCKiI w Kochanowicach. W pierwszym z konkursów doceniono także uczennicę klasy drugiej Wiktorię Paprotny, która wywalczyła II miejsce, zaś w drugim konkursie wyróżnienie zdobyła praca zbiorowa klasy trzeciej.

W ramach projektu ,,Rozbudowa i wyposażenie PSZOK w Gminie Kochanowice” zorganizowano konkurs plastyczny. W kategorii klas młodszych drugie miejsce zajął Wiktor Droździok z klasy drugiej. Liczne wyróżnienia powędrowały do uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

Korzystając z okazji dziękujemy Gminnej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kochanowicach, która wspiera działania dodatkowych zajęć plastycznych, partycypując w pokryciu kosztów zakupu materiałów papierniczo- artystycznych oraz nagród dla uczestników klasowych i szkolnych konkursów.

Ilona Gołek

Laureaci konkursu „Piękno jesieni w mojej okolicy”.