Poznajemy zawody – animator zabaw dziecięcych

Animator to nowy zawód, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku pracy. Od osób pracujących w tej profesji wymagana jest duża kreatywność oraz predyspozycje do pracy w bliskim kontakcie z ludźmi. 27.02.2020 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole jedną z animatorek, a zarazem właścicielkę sali zabaw Boogie – Woogie w Koszęcinie. Pani Wioletta Żwaka opowiedziała o swojej drodze zawodowej. Przeprowadziła warsztaty, w takcie których przedstawiła przykładowe zabawy, prowadzone podczas animacji dla dzieci. Dla naszych uczniów prawdziwym wyzwaniem okazało się stworzenie balonowego pieska. Jego wykonanie to podstawowa umiejętność, którą posiada każdy dobry animator zabaw dziecięcych. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i interesujący wykład. Przygotowanie dzieci i młodzieży do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia, jest jednym z ważniejszych celów wychowawczych. Dlatego, tak istotne jest poszerzanie ich wiedzy na temat zawodów i rozwijanie ich zainteresowań.