Program „Mamo, tato, wolę wodę!

W naszym przedszkolu już po raz kolejny realizujemy program „Mamo, tato, wolę wodę!. To jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój  najmłodszych.Jego celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.
W ramach programu tworzone są dla przedszkoli eksperckie materiały edukacyjno-poznawcze, w tym scenariusze zajęć, angażujące dzieci i wychowawców do wspólnej nauki poprzez zabawę. Podczas realizacji wyznaczonych zadań przedszkolaki przeprowadziły różne doświadczenia z wykorzystaniem wody.

J. Wróbel-Kutz