Światowy Dzień Ziemi 22 kwiecień

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Celem obchodów, które organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, jest budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.

Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do szerzenia proekologicznych postaw, ich wysiłki przedstawione są w formie plakatów, haseł i zdjęć. Niestety w tym roku nauczanie zdalne, uniemożliwiło nam wspólne świętowanie w szkole. Możemy jedynie podzielić się naszą ekologiczną świadomością na stronie szkoły.

Prace przygotowali:

Uczniowie klasy I: Patrycja A., Emilia B., Lena B., Błażej Ch., Wiktor D., Anna G., Anna G., Amelia G., Kacper J., Wiktoria P., Fabian S., Kacper S., Łukasz W., Oliwia W.

Uczniowie klasy II: Laura K., Natalia R., Ksawery K., Nela L., Lena B., Lena K., Gabriel K., Martyna K., Anna N., Wiktor M., Julia J., Kacper K.

Uczniowie klasy III:  David B., Paweł Ch., Lena D., Julita G., Natalia G., Szymon J., Karol K., Eryk K., Aleksandra K., Fabian M., Patrycja M., Wiktoria O., Patryk P., Tomasz S., Amelia Z.

Uczniowie klasy IV: Nikola K., Kinga M., Jan P.

Uczniowie klasy V: Fabian S.

Uczniowie klasy VIa: Oliwia H., Oskar O., Julia Z.

Uczniowie klasy VIb: Maja D., Anna G., Denis K., Emilia R., Oliwier R.

Uczniowie klasy VII: Anna G., Filip S., Julia W.

Uczniowie klasy VIII: Aleksandra G., Nikola K.

Warto zobaczyć krótki film – jak dbać o naszą planetę: