Szukanie jajeczek w grupie ,,Słoneczek”

Któż nie cieszy się bardziej z nadchodzących świąt, jak nie dzieci? Przedszkolaki co roku wyjątkowo starannie przygotowują się do wizyty zajączka. Pilnie pracują i starają się być grzeczne. Wykonują piękne prace plastyczne o tematyce świątecznej, poznają tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Zwyczajem w naszym przedszkolu stała się zabawa w ,,Szukanie jajeczek”. Tuż po śniadaniu najmłodsze przedszkolaki wyszły do przedszkolnego ogrodu w poszukiwaniu ukrytych przez zajączka jajek, zastanawiając się, czy przypadkiem zajączek w tym roku o nich nie zapomniał. Ku uciesze wszystkich okazało się, że zajączek i w tym roku nikogo nie zawiódł. Kolorowe jajeczka i cukierki były pochowane w krzaczkach, na krzewach i w trawie. Każde dziecko otrzymało od zajączka paczuszkę ze słodyczami. Warto było się starać. Szkoda, że zajączek przychodzi tylko raz w roku.