Trzecioklasiści czekają na święta Bożego Narodzenia

Gwiazdka niech zaświeci.
Przyjdź Dzieciątko, przyjdź kochane,
Proszą wszystkie dzieci.

Adwent jest czasem niezwykłym – pełnym radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Szczególnie radosne i aktywne są wtedy dzieci. Tyle mają do zrobienia przed pierwszą gwiazdką. Ozdoby na choinkę, dekorowanie pierniczków, wykonanie świątecznych prezentów dla najbliższych, udział z lampionami w roratach… oraz przygotowanie występu w śląskiej gwarze.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić najmłodszym czas oczekiwania na święta, w klasie trzeciej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kochcicach, przygotowano kalendarz adwentowy z niespodziankami. Każdego dnia w kolejność alfabetycznej, jeden uczeń odbiera pudełeczko z prezencikiem, z kolejną grudniową datą. W miarę jak ilość pudełek maleje, zbliżamy się do świąt. Każdy obdarowany proszony jest o wykonanie w tym dniu dobrego uczynku.
W tak miłej atmosferze trzecioklasistom szybko minie przedświąteczny czas.

Ilona Gołek