Wielkanocne warsztaty online z języka niemieckiego

W dniu 03.04.2023 r. uczniowie klasy V i VI wzięli udział w wielkanocnych warsztatach online zorganizowanych przez Bibliotekę Austriacką w Opolu we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego (Oddział Katowice). Warsztaty odbyły się na platformie Zoom.

Uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach literacko-językowych na podstawie historii zajączka Stupsa – „Stups, der kleine Osterhase” poznając przy tym słownictwo związane z malowaniem jajek oraz piosenkę o niezgrabnym zajączku. Klasa VI wysłuchała wykładu pt. „Wielkanoc – tradycje i zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych” – „Ostern – Traditionen und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern” podczas którego przybliżone im zostały nieznane w Polsce tradycje z różnych regionów krajów niemieckojęzycznych – Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

Taka niecodzienna lekcja języka mniejszości narodowej w formie online jest bardzo atrakcyjną i lubianą formą nauki przez uczniów. Warto wspomnieć, iż braliśmy już udział we wcześniejszych edycjach takich warsztatów.

Angelika Mika