Wyniki I Szkolnego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Dyrektora”

Kochcice, 27 stycznia 2021r.

W tegorocznych I potyczkach ortograficznych „O Pióro Dyrektora” udział wzięło 8 uczennic z naszej szkoły, z klas IV – VIII. Wszystkie – doskonale przygotowane – zmierzyły się z dyktandem, aby sprawdzić swe umiejętności i możliwości.

Udział w tym nie najłatwiejszym konkursie, był przede wszystkim okazją sprawdzenia znajomości rodzimej ortografii oraz zapewnił wszystkim niezapomniane wrażenia. Mam nadzieję, że za rok uczniowie znów spróbują swych sił w ortograficznym świecie języka polskiego J.

Dziękuję Pani Monice Warzyńskiej – polonistce, za perfekcyjne przygotowanie konkursu pod każdym względem – przygotowanie tekstu, dbałość o bezpieczeństwo uczestników, sprawdzenie prac. To nigdy nie jest łatwe zadanie.

Gratuluję wszystkim osiągniętych wyników! Nagrody i dyplomy dotrą do WAS niebawem …

A OTO WYNIKI KONKURSU:

Kategoria – klasy IV – V: I miejsce Maroń Kinga – 94,5%