XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Przygotowania do tego dnia zaczęły się już kilka dni wcześniej. W organizację włączyła się cała szkoła. Uczniowie sporządzali klasowe plakaty, którymi ozdobili szkolny korytarz. Tworzyli „wierszowanki”, ćwiczyli, biorąc udział w grach i zabawach  z tabliczką mnożenia.

W czasie przerw międzylekcyjnych zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów. Do egzaminu przystąpiło wiele osób, którym udało się zdobyć Certyfikat znajomości tabliczki mnożenia.

Na zakończenie tygodnia w każdej klasie odbył się  konkurs „Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia”, w którym rywalizacja była bardzo zacięta. Każdy z uczestników chciał uzyskać jak najlepszy wynik. W zadaniach konkursowych wymagana była pamięciowa znajomość tabliczki mnożenia.

MISTRZAMI TABLICZKI MNOŻENIA w poszczególnych klasach zostali:

miejsce I   Wiktor Droździok

miejsce II  Anna Granosz

miejsce III  Anna Galuska

miejsce I  Martyna Kotas

miejsce II  Zuzanna Czajkowska

miejsce III Kacper Kasprzyk

miejsce I  Szymon Juras

miejsce II David Bielacha

miejsce III Paweł Chmurak

miejsce I Liliana Kocyba

miejsce II  Piotr Zymeła

Miejsce I Fabian Suchy

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Dziękujemy Egzaminatorom – uczennicom klasy 7 i wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla uczniów.

Koordynatorzy akcji:
Anna Krysik